(0332) 353 30 30

2016 yılının en popüler akıllı telefonları

Telefonla konuşma ve mesaj göndermenin dışında telefonlarımızla e-posta alıp gönderiyor, sosyal medya hesaplarımızı kontrol ediyor, fotoğraf ve video paylaşıyor hatta birçok bankacılık işlemini saniyeler içinde halledebiliyoruz. Üstelik teknolojinin gelişmesi ile gitgide akıllanan telefonlara her geçen gün yeni bir model ve özellik ekleniyor. Peki, bu yılın en iyi akıllı telefonları hangileri ve özellikleri neler dersiniz? İşte karşılaştırma sitesiOzozo.com’dan aldığımız bilgilere göre 2016 yılının popüler akıllı telefonları;

En güvenli iPhone 6S

Apple, ilk iPhone’u piyasaya sürdüğünde herkes anlamıştı ki artık hiçbir şey ekisi gibi olmayacaktı. Kısa sürede tüm dünyada en popüler telefonlar arasında ilk sıralara yükselen iPhone, geçen yıllarda yeni modelleri ile daha da gelişti ve bir süre önce en son modeli 6S’i piyasaya sürdü. Telefon, iPhone serisinin başından beri sürdürüdğü sadelikten ödün vermezken yepyeni özellikler ve işlevlerle karşımıza çıkıyor. İlk iPhone’dan beri ödün verilmeyen sadelik ve işlevselliğin buluşması, 6S’le birlikte zirveye taşınmış durumda. Telefon, markanın diğer modellerinde olduğu gibi çok az tuş barındırıyor. Buna karşılık özellik ve işlevlerinin son derece gelişmiş olduğunu görüyoruz. Telefonun en çok öne çıkan özelliklerinden biri geliştirilmiş kamerası. 12 megapiksel kamera, bugüne kadar sunulan en iyi fotoğraf ve video deneyimlerinden birini sunuyor kullanıcılarına.

En iyi fotoğraf ve video deneyimi için iPhone 6S Plus

Apple, 6 serisinde bir değişiklik yaptı ve yeni iPhone modelinin yanında daha büyük bir modeli de piyasaya sürdü. İphone 6 Plus, çıktığı günden beri en iyiler listesinde hep ilk sıralarda yer kendisine buluyor. Telefonun 12 MP kamerası piyasadaki en yüksek megapiksele sahip telefon kamerası olmasa da birçok kişiye göre bugüne dek bu konuda en iyisi. Üstelik 6S’ten farklı olarak Plus modelinde eklenen optik görüntü sabitleme özelliği asıl fark yaratan faktör olarak öne çıkıyor. Serinin bu son modelinde 4K video özelliği de mevcut. Bu da demek oluyor ki artık telefonlarımızla çok daha net ve canlı videolar çekebileceğiz. Otomatik görüntü sabitleme ve yüz tanıma gibi özelliklerin yanı sıra iPhone 6 ve iPhone 6S’lerde bir de canlı fotoğraf özelliği var. Yani çektiğiniz fotoğrafların birkaç saniyelik video versiyonlarını görüntüleyebiliyorsunuz.

 

Suya en dayanıklı Samsung Galaxy S5 Active

Akıllı telefonlarla hemen her yerde dilediğimiz işlemi yapıyoruz. Peki, ya suya düşürürsek? Su geçirmezlik, herkes için olmasa da özellikle macera tutkunları ve denizden kopamayanlar için önemli bir faktör. Samsung’un Galaxy S5 Active modeli de bu konuda en çok öne çıkan alternatifler arasında. Telefon, piyasadaki birçok modele kıyasla suya çok daha dayanıklı. Ama yine de siz sınırları fazla zorlamayın.

Yüksek çözünürlüklü LG G4

LG’nin G4 modeli kamerası ile öne çıkan telefonlar arasında. Klasik LG modelleri ile tasarım konusunda pek farklılığı olmayan telefonun hem ön hem de arka kamerası oldukça iyi sonuçlar veriyor. 16 MP çözürlüğe sahip arka kamera, az ışıklı hatta neredeyse karanlık ortamlarda bile iyi fotoğraf kareleri yakalamanızı sağlıyor. Telefonun öne çıkan bir diğer özellği ise 4K ve 1080P  videolar çekebilmesi. Bu sayede ister fotoğraf, isterseniz de video çekimi yaparken beklenenden çok daha iyi sonuçlar alabiliyorsunuz.

Android’in en iyilerinden Xperia Z5

Android temelli telefonlar arasında en iyilerden biri de Sony’nin Xperia Z5 modeli. Suya ve toza dayanıklı olarak üretilen telefonun öne çıkan bir özelliği de uzun pil ömrü. Çok yoğun kullanılmadığında 2 güne kadar pili dayanabiliyor. 64 bit 8 çekirdekli işlemciye sahip telefon, birçok özelliğe sahip olmasının yanında oldukça hızlı. Hem internette gezinirken hem de diğer işlemlerinizi hızla işlem yapabiliyorsunuz. Xperia Z5 ayrıca 5 MP ön kamerası ve 23 MP arka kamerası ile fotoğraf konusunda da son derece iddialı. Telefon, bugüne dek piyasaya sürülen akıllı telefonlar arasında en yüksek megapiksele sahip alternatiflerden biri. Uzun pil ömrü ve kullanımı kolay tasarımı gibi diğer birçok özellik de eklenince bu modelin, yeni bir akıllı telefon alacakların listesinde ilk sıralarda kendisine yer bulması bir sürpriz değil.