(0332) 353 30 30

IOS 10 özellikleri ve diğer detaylar

Apple’nın geliştiriciler için düzenlediği konferans olan WWDC 2016 etkinliğe bir aydan biraz fazla kaldı.13 ile 17 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik’in en çok merak edilen konulardan biri de IOS 10 olacaktır.Yeni çıkacak sürüm olan IOS 10 özellikleri arasında bizleri neler bekliyor.

Yeni çıkacak olan IOS  sürümünde Apple ne gibi  yenilikler getirecek.Etkinlik yaklaştıkta IOS 10’la ilgili söylentiler ve ufak sızıntılar da çıkmaya başladı.

Yeni çıkacak olan IOS 10 sürümde her sürümde olduğu gibi görsellik ve estetik üzerinde duracağı ve IOS9’a benzer yapıda olacak gibi görünüyor.

Her sürümde görsellik ve estetik olarak büyük revizyonlara gidebilen Apple yeni sürümde de bunu devam ettirecek gibi görünüyor.Buna örneklerden biri  iOS 6 – iOS 7 sürümleri arasında Apple büyük değişikliğe gitmiş ve çığır açan yeni iOS formunu kullanıma sunmuştu.

Tasarım düzenlemeleri yapılırken IOS 10 özellikleri  arasında beklenen özelliklerden biri de  emojiler olacak gibi.

Özellikle IOS 9’dan sonra Apple çok sayıda yeni emoji karakterine kavuşmuş olmakla birlikte IOS 10 ile daha fazla emoji karakteri bekleniyor.Yeni sürümde toplamda 74 yeni karakterin geleceği tahmin ediliyor.

Diğer önemle üstünde durduğu noktalardan biri de fotoğrafları daha da iyi hale getirmek için planlanan Fotoğraflar Uygulaması.

IOS 10 ile gelecek olan fotoğraflar uygulamasının yeni sürümü ile fotoğrafların EXIF bilgilerini göz atabilecek ve düzenleyebileceksiniz.Bunla beraber fotoğrafların sınıflama özelliği daha gelişmiş olacak ve fotoğraflarınızı sadece favori olarak değil,ayrıyaten çeşitli kategorilerde işaretleyebileceksiniz.Kısaca IOS 10 ile fotoğraf düzenlemek daha kolay ve pratik hale gelecek.

IOS 10 ile beklenen diğer yenilik Apple Music olacak gibi.
Apple Music yeni sürümle baştan aşağı revize edilecek ve pek çok yeni özellik ile beraber gelecek.

Apple Pay için Apple’ın WWDC 2016’da yeni bölgelerdeki bankalarla işbirliğini duyurması bekleniyor.

Çevrimiçi web sitelerinde de Apple Pay’in kullanılabilir olması bir diğer gelen bilgiler arasında yer alıyor.

IOS 10 Beta sürümü haziran aylarında yani WWDC 2016 etkinliği ile birlikte çıkacak gibi görünüyor.Eylül ayında ise tüm kullanıcılara IOS 10  güncellemesi dağıtılacak.

WWDC 2016 etkinliğe kadar sizleri gelişmelerden haberdar etmeye çalışacağız.