(0332) 353 30 30

Yeni Renk Seçenekleri ile MacBook yenilendi.

Apple’a ait en ince Mac’lerinden MacBook bugün itibariyle yenilendi.Yenilenen Macbook’lar her yönden önceki nesle göre daha hızlı ve aynı zamanda yeni renk seçeneklerine sahip.

Apple Online Store mağazası üzerinden Macbook’u bugün satın alabilirsiniz.

Uzay grisi,gold ve rose gold gibi renk seçenekleri ile satışa çıkıyor.İphone 6S modelinde karşımıza çıkan rose gold rengi bundan sonra Macbook modellerinde de karşımıza çıkacak.

Grafik ve işlemci olarak 12 inç MacBook sürümlerine göre %20 daha hızlı olan yeni nesil Macbook’lar Intel Core M 6.nesil işlemcisini kullanıyor.

Turbo Boost ile 2.2GHz  hıza çıkan bu işlemciler 1.1GHz çift çekirdek olarak Macbook’da yerlerini alıyorlar.

Şirketten yapılan açıklamada, pil ömrünün web gezintisinde 10 saate, sınırsız film oynatmada ise 11 saate çıktığı belirtildi

MacBook’un bellek modülünü de güncelleyen Apple, 1600 MHz hızındaki versiyon yerine 1866 MHz hızında bir modül kullanıyor.

Yeni işlemciler ve hızlı bellek ile birlikte pil ömrünün de artırılması, 12 inç Retina ekranlı MacBook’u biraz daha güçlendiriyor.

“MacBook, şimdiye kadar ürettiğimiz en ince ve en hafif Mac modeli ve dizüstü bilgisayarların geleceğine dair vizyonumuzu yansıtıyor.” diyen Apple?ın Global Pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Philip Schiller, sözlerine şöyle devam etti: “Müşteriler en yeni işlemciler, daha hızlı grafikler, daha hızlı flash depolama, daha uzun pil ömrü ve harika roze altın renk seçeneği ile güncellediğimiz MacBook?u çok sevecekler.”

Apple, yenilenmiş 12 inç ekranlı MacBook modellerinin satışına bugün itibarıyla çevrim içi mağazasında başladı.

8 GB Bellek kapasitesi ve 256 GB Flash depolama alanı ile birlikte Apple Store’da 5.199 TL‘ye yeni nesil 12 inç MacBook’u satın alabilirsiniz.

Diğer yandan, 8 GB Bellek kapasitesi ve 512 GB Flashhafızaya sahip yeni MacBook’u satın almak için ise 6.299 TL ödemeniz gerekiyor.